0554. 5114502

 

HASTALIKLAR ve TEDAVİLERİ
Kanser
Kalp Hastakılları
Zayıflama
Cilt hastalıkları
Hemoroit

Romatizma

Alzemir
Vitiligo Sedef

Felç

Astım Bronşit
Prostat
Hepatit

Kısırlık

İltihaplı Romatizma

Sara Epilepsi

Böbrek/Safra taşı
Bel/Boyun Fıtığı
Depresyon

Şeker Diyabet

Guatr
Ülser
Altını Islatma
Cinsel sorunlar
Grip
MS
Tansiyon
Kadın Hastalıkları

Anemi

Aromaterapi

Kilo Alma

Saç Bakımı
Varis
Kas Erimesi
cocuklar İçin
Diger Hastalıklar

SİPARİŞ

 

KALP SPAZMI (anjin dö puatrin)

Kalbi besleyen atardamarların kireçlenme ve kolesterol sonucunda daralması, böylece daha az kan geçebilmesi nedeniyle ortaya çıkar. Yemeklerden sonra veya süratli yürüme, merdiven çıkma, soğuk hava teneffüs etme sırasında zaman zaman sol göğüste bir ağrı hissedilir. Bu ağrı sol omuza ve sol kola kadar yayılır ve hastaya nefes aldırtmaz. Daha çok erkeklerde görülür. Genellikle 5-10 dakika sürer. Kalp spazmının en önemli yanı, Enfarktüse yol açmasıdır.
 

 

Önemli ve tehlikeli bir kalp rahatsızlığıdır. Fransa'da ölümlerin % 20'si enfarktüsten olmaktadır.
Kalbin bir bölgesinin, oraya besin ve oksijen taşıyan atardamardaki bir pıhtı ile tıkanması sonucu aniden ölmesidir.

 

Nedenleri

Atardamar iltihabı

Kanda pıhtılaşma

Kolesterol veya kireçlenme sonucu atardamarın iç çeperinin daralması ve sertleşmesi

Kalp spazmı
 

Belirtileri

Kalpte korkunç bir sancı ve sıkıntı

Sol kolda sancı

Bazen kusma ve geğirme

Solgunluk ve gözün parlaklığını yitirmesi

Tansiyon düşüklüğü
 

MİTRAL YETERSİZLİĞİ

Mitral, kalbin sol bölümünde, sol kulakçık ile sol karıncık arasındaki kapaktır. Bu kapakçık, kalbin iç kısmının iltihaplanması sonucunda iltihaplanır, sonra kalınlaşıp sertleşir ve iyi kapanamaz. Hasta, 1-2 yıl pek birşey hissetmez. Sonra çarpıntı, nefes yetmezliği ve sık sık derin nefes alma ihtiyacı duyulur. Bu hastalı insanı öldürmez ama, yaşam hızını azaltır.
Tedavisi için, kanı mikroplardan temizleyen baharatlar (tarçın, karanfil, karabiber, zencefil, kekik) sık sık kullanılmalıdır. Ayrıca, yılda 2 kez, 10-15 günlük limonlu sarımsak kürü yapılmalıdır.

 

DAMAR SERTLİĞİ

Kanda biriken ve balmumu kıvamındaki kolesterol, damarların iç yüzeyini kaplar ve damar iç dokusunun sertleşmesine yol açar. Sertleşen damarlar kan nakli görevini yapamazlar ve çapları küçüldüğü için de kan basıncı artar ve tansiyon yükselir.
 

Nedenleri

Aşırı alkol

Şişmanlık

Damla (gut) hastalığı

Şeker hastalığı

Frengi

Yanlış beslenme

Sinir bozuklukları
 

Belirtileri
 

Belirtiler başlangıçta hafiftir, zira bu hastalık yavaş ve uzun sürede meydana gelir.

Bedensel ve ruhsal çalışma gücünde azalma

Gündüzleri bile uyuma ve uyuklama

Zayıflık ve solgunluk

Hafıza zayıflığı

Çabuk yorulma ve kalp çarpıntısı

Sık idrara çıkma
                   

 

 

Hayıt Tohumlu Macun(Kalp Damar Tıkanıklığı)

-Kalp ve damar tıkanıklığında-Kalp ve kılcal damarların gerginliğinin atrmasını önler.Damar duvarlarınıonararak kalp ritimini düzenler.-Kalp krizi riskini azaltır.-Kan basıncını dengeleyerek tansiyonu düzenler.-Kandaki yağlanmayı önler.-Kan şekerini önler.-Ayak ödemlerini önler.-Tansiyona bağlı olarak kulak çınlamasını ve uğultusuna iyi gelir-Kollestrolu dengeler.

 

 

 

fiyatı 15,00 tl SİPARİŞ

Kratego

Kratego tablet arteriyel hipertansiyon ve kalp yetmezliği içindir. Hipertansiyonda, kalp yetmezliğinde, iskemik kalp hastalığında, myokart enfaktüsünün sonrasında, bütün kalp rahatsızlıklarında ve kalp hastalığı ile ilgili nevrozlarda tavsiye edilir. Sindirim sisteminde 10 dakika içinde çözünür.

İçindekiler:
1 TABLET İÇİNDE
62,5 mg Alıç
37,5 mg Kedi Otu
25 mg Lavanta Çiçeği
25 mg Tıbbi Nane
20 mg Mürver
17,5 mg Dut
12,5 mg Çoban Çantası
12,5 mg Aynısafa Çiçeği
12,5 mg Kayış Kıran
5 mg Magnezyum streain
245 mg Serbitol

 

 FİYATI.45.00TL

 SİPARİŞ

MELİTOS KALBİM

·  Melitos, İçerdiği doğal kumarın maddesi sayesinde karaciğerdeki pıhtılaşma faktörlerinin yapımını engelleyerek kanı sulandırır.

·  Tıkanan damarları açar.

·  Damar tıkanması engeller.

·  Damar kapakçıkların düzenli çalışmasını sağlayarak dolaşım bozukluluğu giderir.

·  Kelstereol, tligliserid , lipd’i düşürür.

·  Yüksek tansiyonu düzenler .

·  Varisleri tedavi eder varis oluşmasını engeller.

·  Trombollebit denilen toplar damar tıkanmaları açar.

·  Lenf denilen lenf damarlarını da tedavi etmektedir.

·  Varisi tedavi eder varis oluşmasını engeller.

Mide-bağırsak bölgesindeki kolesterol iki kaynaktan gelebilir; yediğimiz yiyecekler, yani beslenme yolu ile ve vücudumuzun üretimi, yani bünye yolu ile. İkisi de emilimden sonra safra ile birlikte safra kesesinden bağırsağa atılır. Kolesterolün çoğu bağırsakta yeniden emilir Melitos kalbim 'daki özler sayesinde az emilirler, bu yüzden sindirilmiş gıdaların büyük bölümü mide-bağırsak bölgesinde kalır.

Türkiye’de şimdiye kadar eşi benzeri olmayan bu mucizevi doğal ürünü sizinle paylaşmanın gurunu yaşıyoruz.%100 doğal olduğundan karaciğere kesinlikle hiçbir yan etkisi yoktur.

 

 fiyatı.. 22.tl SİPARİŞ

 

 

 

F10 - KALP-DAMAR KARIŞIK BİTKİSEL AROMATİK SU

Bitkilerin çiçek ve yapraklarından Modern Buhar Distilasyonuyla elde edilen Aromatik Suyudur. Kalbi ve dolaşım sistemini güçlendirici , damar genişletici ve tansiyon düşürücü olarak kullanılır. Damar tıkanıklığında ve bütün damarlar üzerinde etkili olmasıyla damarlardaki kireçlenmeyi azaltır ve damar sertliğine karşı etkisi vardır. Kandaki yüksek yağ seviyesinin düşürülmesine yardımcı olur. Kalp ve sindirim sistemi üzerinde koruyucu ve kuvvetlendirici etkisi vardır. Damarları genişleterek kan dolaşımını arttırır ve yüksek tansiyonun düşürülmesinde etkili olur. Ayrıca kan akışkanlığını sağlamada , kalp ritmini düzeltmede ve tıkanıklığın giderilmesinde kullanılır. Beyin damarlarını güçlendirerek unutkanlık ve konsantrasyon bozukluğunun giderilmesine yardımcı olur. Sinirsel çarpıntıları hafifletici özelliğe sahiptir.
İçindekiler :
Peynir Kekiği, Karabaş Lavanta, Melissa, Zeytin Yaprağı, Biberiye, Bahar, Alıç Yaprağı, Demir Dikeni, Civan Perçemi, Şahtare, Hıltan Tohumu, Söğüt Kabuğu, Yeşil Çay, Kereviz Tohumu, Damar Otu, Mısır Püskülü, Ardıç Tohumu, Funda Yaprağı, Isırgan Yaprağı, Hünnap, Meyan Kökü, Maydonoz Tohumu
Günde 3 kez yarımşar çay bardağı miktarında, tercihan aç karnına alınabilir. İstenildiği kadar sulandırılabilir, tatlandırılabilir veya içerisine limon sıkılarak içilebilir)
Patörize edilmiştir. Türk Gıda Kodeksine uygundur. Kapak açıldıktan sonra buzdolabında saklamak koşuluyla 15 gün içerisinde tüketilmelidir.Hamilelerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır.
4 ay düzenli şekilde devam ediniz.




 
 
 SİPARİŞ  Fiyatı : 30,00.TL

 

                                                               

 


 

 

Panax Ginsengli Macunu

Vücuda kuvvet verir. Enerji kazandırmada kalbe ferahlık vermede etkindir.

Enerjinizi üst düzeye çıkarmada, dinamikleşmede, genç ve zinde kalmada çok yararlı bir gıdadır.

Kadında ve erkekte kısırlığın giderilmesinde yararlıdır.

Sperm sayısını ve canlılığının artmasında etkilidir.

Çocukların gece işemelerinde, bel gevşekliğinde etki yapıcıdır.

Dimağ kuvvetlendirmede, hafıza ve dikkati arttırmada etkilidir.

Hücre yenileyici özelliği haizdir.

Çocukların gelişmesini sağlar.İştahlarını açar.

Hamilelikte çocuğun güçlü ve sağlıklı doğmasında etkilidir.

Kalp çarpıntısı, nefes darlığı ve baş dönmelerinde, göğüs yumuşatmada balgam söktürmede faydalıdır.

Sinirleri yatıştırıcı, yorgunluk, gerginlik, el ayak titremelerinin ortadan kalkmasında  etkindir.

Sindirim sistemi bozukluklarında bağırsak ve mide gazlarını gidermede etkilidir.

Sırt, bel ağrısı, siyatik romatizma ve damar sertliklerinde çok etkilidir.

İştah açıcı, hazımsızlığı ve ağız kokularını gidermede yararlıdır.

Sindirimi kolay bir besin maddesidir.

Kullanılışı

Macunu kaşıkla iyice karıştırınız. Çocuklar için sabah öğle akşam birer çay kaşığı, 10 yaşından büyükler için sabah öğle akşam birer tatlı kaşığı tok karnına yenilecektir. 2 ay kullanılması önerilir.

Dikkat

Şeker hastalarına sakıncalıdırfiyatı 15,00 tl SİPARİŞ

 

 

 

 
 
 

 

 ALIÇ SİRKESİ

Dağ bayır gezerken görüp yabani meyve muamelesi yaptığınız Alıçların bir şifa kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Alıç başta tansiyon ve kalp hastalıkları olmak üzere pek çok derde deva oluyor.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Seyhun Yurdugül, ''Alıç sirkesi, tansiyon ve kalple ilgili sorunlarda yardımcı tedavi olarak kullanılıyor'' dedi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Seyhun Yurdugül, AA muhabirine, alıcın (Crataegus spp.), genel olarak Kuzey Yarımküre'nin ılıman ormanlık bölgelerinde yetişen doğal bir bitki türü olduğunu ifade ederek, ''10 metreye kadar yükselebilen, dikenli, beyaz veya pembe çiçekli bir ağaçta yetişmekte olup 6-10 milimetre çapında meyvelere sahip, 1-3 tohumlu, esmer-kırmızı renklidir. Hafif ekşimsi lezzetli meyveleri yenilmektedir'' diye konuştu.

Yurdugül, alıcın Bolu'da sirkesinin yapıldığını kaydederek, şunları ifade etti: ''Bu sirkenin henüz günümüze kadar tanımlanması yapılmamış olup, piyasalar için yeni bir gıda maddesi özelliğini taşımaktadır. Bu sirke, alıç ağacının meyvesinden yapılan ender ürünlerden birisidir.

Türkiye'de üretimi yerel bazda yapıldığı için çok tanınmamış bir gıda maddesidir (üretim yeri: Bolu, Bolu dışında Cunda Adası/Ayvalık'ta da bir miktar üretim belirtilmektedir). Damar sertliğine karşı antioksidan özellik taşıması nedeniyle tansiyon ve kalp ile ilgili sorunlarında yardımcı tedavi olarak kullanılabilir. Ayrıca şeker hastalığı ve böbrek hastalıklarında da tedaviye yardımcı etkisi Bolu'da yaşayanlar arasında belirtilmektedir.''

 Özelllikleri ve Yararları:

İdrar söktürücüdür. Bu özelliği sebebiyle idrar yolla­rındaki taşların düşmesine, yardımcı olur.Önemli bir kalp ve damar sağlığı destekleyicisi olan alıç kalp damarlarını genişleterek kanın daha rahat pompalanmasını ve dolaşmasını sağlayarak kalbin yükünü hafifletir.

Kalbi kuvvetlendirir ve damar sertliğine karşı koruyucudur. Kalp krizi riskini azaltır. Kalp atışlarını düzenleyerek aritmiye (düzensiz kalp atışı) karşı da koruyucu ve tedavi edici etki gösterir. Sinirler üzerinde yatıştırıcı etkisi ile sinir bozukluğunu ve sinirsel çarpıntıları giderir. Beyne kan akışını arttırır. Uykusuzluğa iyi gelir. Yüksek tansiyonu düşürür. Mideyi kuvvetlendirir. Spazm çözücü ve idrar söktürücüdür. Cinsel gücü arttırır.

 

Yaklaşık 3 haftalık bir kullanımdan sonra kalp, damar sistemi ile beyinde olumlu etkileri görülmeye başlayan alıç, kan dolaşımını sağlayan damarları genişleterek güçlendirdiği gibi, kalbin daha fazla kan ve oksijenle beslenmesini sağlıyor, yüksek kan basıncını dengeliyor.

 

KULLANIM ŞEKLİ

Bir tatlı kaşığı alıç sirkesi bir bardak suya karıştırılıp kullanılabilir. Bilinen bir yan etkisi yoktur.

500 MİL ALIÇ SİRKESİ 16 TL
 

 JavaScript is a scripting language originally developed by Netscape to add interactivity and power to web documents

Hacıoğlu İzmir tarihi kemeraltındaki iki mağazasıyla hizmetinizdedir
Her türlü hastalığınızın formülü için bize kilonuzu yaşınızı cinsiyetinizi bildirmeniz yeter
Tamamlayıcı tıp olarak bitkiler, artık dünyanın kabul ettiği bir çözümdür

Tum hastalıklar için bizden formül isteyebilirsiniz.Mailinize cevap verilecektir

haciogluaktar@hotmail.com

872 sk. No:129 Kemeraltı / İZMİR

 TEL:0232.4835909

 GSM:0536.2862098

YENİ SİTEMİZ HİZMETİNİZDEDİR. OĞUZ AKTAR www.oguzsifalibitkiler.com

kapat