HASTALIKLAR ve TEDAVİLERİ
Kanser
Kalp Hastakılları
Zayıflama
Cilt hastalıkları
Hemoroit

Romatizma

Alzemir
Vitiligo Sedef

Felç

Astım Bronşit
Prostat
Hepatit

Kısırlık

İltihaplı Romatizma

Sara Epilepsi

Böbrek/Safra taşı
Bel/Boyun Fıtığı
Depresyon

Şeker Diyabet

Guatr
Ülser
Altını Islatma
Cinsel sorunlar
Grip
MS
Tansiyon
Kadın Hastalıkları

Anemi

Aromaterapi

Kilo Alma

Saç Bakımı
Varis
Kas Erimesi
cocuklar İçin
Diger Hastalıklar

SİPARİŞ

Böbrek taşı


İdrarda bulunan oksalat billurlarının meydana getirdiği böbrek taşları, kum tanesi kadar olabildiği gibi pinpon topu büyüklüğünde de olabilir. Ufak taşlar böbrekten kolaylıkla çıkabilr. Büyükler ise böbreklerden mesaneye giderken şiddetli ağrılara neden olur Göğsün yukarı ve ön kısmında, kaburgaların altında, ani ve kıvrandırıcı ağrı hissedilir. Terleme ve kusma da görülebilir. İdrarın rengi bulanık ve bazen kanlıdır.

böbrek ağrısı
böbrek ağrısının nedenleri çeşitlidir. Bunlar arasında: böbrek taşı, böbreklerden idrar akışının tıkanıklık nedeniyle düzensizliği, böbrek uru, böbreklerden çıkan zehirli atıkları mesaneye taşıyan borularda taş, ur veya kan pıhtısı, böbrek apsesi olabilir. Ağrılar sırasında terleme ve kusma da görülebilir.

kan işemek
Tıp dilinde hematüri adı verilen bu durum, önemli bir hastalığın işareti olabilir. Bu nedenle vakit kaybetmeden bir doktora başvurmak gerekir. İdrarda kan görülmesi; idraryolu iltihabı, prostat iltihabı, mesane taşı, böbrek kanaması, böbrekte taş veya kum, kan hastalıkları veya bir başka hastalığın belirtisi olabilir. Ayrıca bazı ilaçlar ve gıdalar da idrarda kan görülmesine neden olabilir. Örneğin çilek, domates, ıspanak veya ağrı kesici ilaçlar kan işemeye neden olabilir.

üremi
Karaciğerde meydana gelip, kan vasıtasıyla böbreklere taşınan ve idrarla dışarı atılan zararlı maddelere üre denir. Ürenin, idrarla dışarıya atılmayıp, vücutta kalmasından meydana gelen hastalığa da üremi denir. Nedeni, böbrek hastalıkları ve prostat büyümesidir. Hastada devamlı baş ağrısı, görme bulanıklığı, hıçkırık, gündüzleri uyuma ihtiyacı ve geceleri de uykusuzluk görülür. Vakit kaybetmeden tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Ayrıca tedaviye yardımcı omak amacıyla hastanın üşütmemesi, yorulmaması, düzenli beslenmesi, sigara veya alkolü bırakması gerekir.

 

 

 

Avakadolu Macun (Börek Taş-Kum Düşürücü)

Böbrek taşını ve kumu dökmede faydalıdır.-Böbrek yetmezliğine etkilidir-İdrar yolu ve böbrek iltihabında kullanılmaktadır.-Safra kesesi taşlarını eriterek dışarı atılmasını sağlar.-İdrara rahat çıkılmasına yardımcı olur.-İdrar yolundaki yanmaları ortadan kaldırır.İdrar yollarındaki iltihaptan dolayı ortaya çıkan ateşi düşürür.-İdrar kaçırmayı durdurur.

fiyatı.15.00 tlSİPARİŞ

Solidago

SOLIDAGO tablet böbreklerin ve idrar yollarının işlevini pekiştirir. Tüm Böbrek iltihabı durumlarında olumlu etki gösterir. Kum ve taş oluşmasını ve böbrek iltihabı sonucu şişmeyi önler.
İçindekiler:
1 TABLET İÇİNDE 25 mg Fındık25 mg Yoğurt Otu125 mg Mısır Püskülü125 mg Ardıç25 mg Boğa Dikeni25 mg K. Ayı Üzümü25 mgKoyun Otu125 mg Maydonoz125 mg Vişne25 mg Huş Ağacı25 mg Söğüt Ağacı25 mg Ekinezya 245 mg Serbitol0,5 mg Magnesyum Stearin
 

İçindekiler:
1 TABLET İÇİNDE
25 mg Fındık
25 mg Yoğurt Otu
125 mg Mısır Püskülü
125 mg Ardıç
25 mg Boğa Dikeni
25 mg K. Ayı Üzümü
25 mg Koyun Otu
125 mg Maydonoz
125 mg Vişne
25 mg Huş Ağacı
25 mg Söğüt Ağacı
25 mg Ekinezya
245 mg Serbitol
0,5 mg Magnesyum Stearin
 

fiyatı.45,00tlSİPARİŞ

ÖZELMACUNLAR ÇAYLAR HAZIRLANILINIR

 haciogluaktar@hotmail.com

 

       gilaburu             

 

Girabolu çalı şeklinde bodur bir ağaçtır. Genellikle İç Anadolu'da yetişir. Kırmızı salkım şeklinde yuvarlak meyvelidir. Bu meyveler sonbaharda toplanır. İlk toplandığında acı bir tadı vardır. Su içinde salamura yapılır. Yaklaşık bir ay sonra bu acılığını kaybeder. Bu şekilde (5-15 derecede) tazeliğini 1 yıl süreyle koruyabilir.

Bu yıl 500 ton gilaboru üretimi yapılmıştır. Nemli ve sulak bölgeleri seven bir bitkidir.

Yüksek miktarda C vitamini ve anti oksidan maddeler içerir. Bu özellikleri sebebiyle gıda sektöründe gelecekte yoğun ilgi göreceği düşünülmektedir.

Mart-Nisan ayında beyaz renkli çiçek açar. Nisan sonuna doğru bu beyaz çiçekler yerini küçük meyveciklere bırakır.

Önce yeşil renkli olan bu meyvecikler, Haziran ayında kızarmaya başlar. Önceleri sert halde olan meyvler Ekim Kasım gibi yumuşamaya  başlar

 

Daha önce de belirtildiği gibi önceleri acı bir tada sahip olan meyveler, salamura suyunda acılığını kaybeder. Bu haliyle içilebilir hale gelmiştir. Salamura suyundan günlük içilecek miktar çıkarılır, sıkılır, su ilavesi ile seyreltilir ve tercihe göre şeker ilave edilerek içilir.

Burada dikkat edilmesi gereken şey sıkılan meyvenin aynı gün tüketilmesi gerektiğidir. Ekşi bir tada sahiptir. Şeker ve su ilavesi ile bu ekşi tadı giderilebilir. İlk defa kullanan insanlara tadı biraz tuhaf gelebilmektedir.

İSİMLERİ

Türkçe İsmi: Gilaburu

Yöresel İsimleri: Girabolu, girebolu, kirebolu, gileburu,

Latince İsmi: Viburnum Opulus

İngilizce İsimleri: Cramp Bark, High Bush Cranberry, Snowball Bush, Guelder Rose, Stagbush

 

BİLEŞİMİ

alpha-Amyrin:

Summenformel: C30H50O

Molmasse: 426,7 g/mol

beta-Amyrin:

Summenformel: C30H50O

Molmasse: 426,7 g/mol

 

                                                           FAYDASI

MEYVESİ

Meyvesi genelde böbrek rahatsızlıklarının giderilmesinde kullanılır. İçileceği zaman salamura suyundan çıkarılarak günlük olarak sıkılır, bire bir sulandırılır ve istenirse şeker ilave edilerek içilir. Dikkat edilmesi gereken nokta sıkılan meyvenin aynı gün tüketilmesi gerektiğidir.

"Sonbaharda toplanıp salamura yapıldıktan sonra tüketilen gilaboru, sadece böbrek hastalıklarına değil, birçok hastalığın tedavisinde de yararlı olmaktadır. Kabukları kaynatılan gilaboru, astım, romatizma, yüksek tansiyon, sara nöbetleri (epilepsi), kabakulak, doğum sonrası spazmlar, uyku bozukluğu gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılabilmektedir. Gilaboru suyu, ayrıca safra kesesi hastalıkları ile bazı karaciğer hastalıklarına da iyi gelmektedir. Gilaborunun bazı kanser tümörlerini azaltmadaki olumlu etkileriyle ilgili olarak halen Amerika'da, Harward Medicine School'un araştırması devam etmektedir

KABUĞU

Gilaburu ağaç kabuğu, kramplara ve kas gerginliklerine karşı oluşturduğu olumlu etki nedeniyle, saygıyla anılmaya hak kazanmıştır. Genellikle iki alanda kullanılır: Biri, yumurtalık ve dölyatağı kasları ile ilgili problemlerdir. Bitki dölyatağını yatıştırır ve böylece adet görme sürecindeki ağrılı kramplar sona erer. Aynı biçimde etki yaparak, olası düşükleri de önleyebilir.

İkinci kullanım alanı ise, aşırı adet kanamalarının ve menopozla ilgili aşırı kanamaların kontrol altına alınmasıdır.

Kullanım biçimleri: Yarım veya bir tatlı kaşığı ince kıyılmış dal kabuğu, orta boy bir su bardağı dolusu soğuk suya eklenir, hafif ısıda kaynama derecesine kadar ısıtılır ve 10-15 dakika kaynadıktan sonra süzülür. Günde 3 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan içilir.

 Dölyatağı ve yumurtalık ağrılarına karşı ve olası düşük tehlikesine karşı, kediotu kökü çayı ile eşit oranda karıştırılarak kullanılır.

Yarım tatlı kaşığı gilaburu kabuğu ile yarım bardak suda hazırlanan gilaburu çayı, yarım tatlı kaşığı kediotu kökünün yarım bardak kaynar suyla haşlanıp, 10 dakika demlendirilen kediotu kökü çayı ile eşit oranda karıştırılarak içilir.

Tentür: Viburnum opulus D1, D2 veya D3 inceltisi, günde 3 kere

25-30 damla, yarım kahve fincanı ılık suya eklenerek alınır. Yukarıda anılan tüm rahatsızlıklara karşı etkilidir.

                                                                

fiyatı .15 tl


 

 

F15 - TAŞ-KUM DÖKÜCÜ KARIŞIK BİTKİSEL AROMATİK SU

Taş ve kum düşürücü ve aynı zamanda böbrek ve idrar yolları iltihabında tedavi edici özelliktedir.
Safra arıtıcıdır. İdrar yollarındaki yanmayı ve iltihabı önler, idrar yollarını çalıştırıp taş ve kumu eriterek mesaneden rahat geçmesini sağlar. Taş ve kumun yol açabileceği kanamayı önleyici özelliktedir.
Böbreklerin ürik asit olayını ve kristalize taşlanmış kumu çözerek idrar kanallarını genişletir. Vücuttaki iltihabları izo eder ve metabolik bozunmayı giderir.


Fiyatı : 25.TL 
SİPARİŞ

 
 
 

 

 

 JavaScript is a scripting language originally developed by Netscape to add interactivity and power to web documents

Hacıoğlu İzmir tarihi kemeraltındaki iki mağazasıyla hizmetinizdedir
Her türlü hastalığınızın formülü için bize kilonuzu yaşınızı cinsiyetinizi bildirmeniz yeter
Tamamlayıcı tıp olarak bitkiler, artık dünyanın kabul ettiği bir çözümdür

haciogluaktar@hotmail.com

Tum hastalıklar için bizden formül isteyebilirsiniz.Mailinize cevap verilecektir

872 sk. No:129 Kemeraltı / İZMİR

 TEL:(0232)484 2639

 GSM:0532.6011341

haciogluaktarhotmail.com

Bu site www.nurfuar.com ürünüdür